Curieus! Serieus?

Hoe ver kan ik gaan? Wat gebeurt er als …

Kinderen zijn van nature uit zeer nieuwsgierig naar wat er rondom hen gebeurt. Zij gaan op ontdekking, stellen veel “waarom”vragen en verkennen grenzen om hun wereld in kaart te brengen. Een gezonde dosis nieuwsgierigheid is het begin van het leren.

Deze nieuwsgierige grondhouding stimuleren we als school; we nemen dit als basis bij het leren van kennis en vaardigheden die ze in hun verdere (school)leven zullen nodig hebben. 

STEAM, wasda?

Wij willen onze leerlingen voorbereiden op een mooie toekomst: een goede studiekeuze en een gepaste job. Daar leggen wij als school de fundamenten voor. Binnen onze school leggen wij de nadruk op STEAM: science, technology, engineering, arts and mathematics – wetenschappen, techniek, probleem oplossend denken en ontwikkelen, kunsten en wiskunde.

Talent(h)erkenning

Kinderen hebben heel wat in hun mars, maar vaak zijn ze juist dat tikkeltje beter in één of twee dingen: hun talenten. Samen met hen gaan we op zoek naar die talenten die hen onderscheiden van de anderen. Misschien ontdekken we een aanstormende ingenieur, een programmeur, een loodgieter, actrice, een leerkracht Nederlands of de eerste Belgische vrouwelijke astronaut in hen. 

Wat met taal?

Alles is taal!

Talenonderwijs is en blijft belangrijk op onze school, het is immers het middel dat ons allen verbindt. Een goede nieuwsgierigheid naar en kennis van de Nederlandse (moeder)taal, maakt het mogelijk om goed met elkaar te communiceren en zorgt ervoor dat we de wereld om ons heen nog beter kunnen verkennen.

In de lessen Nederlands en wiskunde reiken we de kinderen handvatten aan die ze kunnen gebruiken in een taal die aan populariteit wint: de programmeertaal. Fouten opsporen en corrigeren, gerichte opdrachten formuleren, logisch denken, … allemaal computentionele vaardigheden die nodig zijn om toe te passen bij het programmeren. Presenteren, (begrijpend) lezen, vragen stellen, samenvatten, conclusies trekken, … zijn dan weer vaardigheden die de kinderen nodig hebben bij het zelfontdekkend en actief leren.